Anasayfa / Genel / Op. Dr. Orhan Coşkun Kimdir?

Op. Dr. Orhan Coşkun Kimdir?

Dr Orhan Coşkun 1968 yılında Gaziantep’de doğdu. ilkokul ve liseyi orada tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi (Ankara) Tıp Fakültesini bitirdi.

1993 yılında Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahi Merkezi’nde asistanlığa başlayarak ,1999 yılında kalp ve damar cerrahi uzmanlığını aldı.

1999 yılından beri resmi ve özel pekçok hastanede (özel Şafak, JFK (Acıbadem Aile ), Medical Park, Doğan Hastanesi, Alman Hastanesi, Şişli Etfal Hastanesi, Tekirdağ Çerkezköy İrmet ve Yaşam Hastaneleri) kalp ve damar cerrahı olarak operasyonlar gerçekleştirmiş olan Dr. Coşkun, aynı zamanda başta Alman Hastanesi Varis Merkezi olmak üzere, görev aldığı hastanelerde varis merkezi direktörlüğünü de yapmış ve bu vasıtayla varis tedavileri ve yeni tekniklerini de uygulamaya koymuştur. Dr. Coşkun şu anda çalışmalarına Türkiye’deki en yaygın varis merkezi ağına sahip olan İdeaklinik ailesinde Bakırköy’de (www.ideaklinik.com ) devam etmektedir.

Varis Tedavisinde Uyguladığım  Yöntemler

Skleroterapi: Sklerozan ismi verilen özel bir ilacın, iğne yardımıyla sorun yaratan damarın içine enjekte edilmesi ve o damarın tahrip edilmesi amaçlanır. İğne tedavisi olarakta bilinen skleroterapi başarı oranı yüksek ve tüm varislere uygulanabilen bir yöntemdir.

Köpük: Uygulaması ve başarısı skleroterapi ile aynıdır. Skleroterapi de saf olarak kullanılan sklerozan, bu yöntemde hava ile reaksiyona sokularak köpüğe benzer beyaz bir madde halini alır. İsmi bu yüzden köpük yöntemidir. Burada ki amaç ilacın dozunu azaltıp daha ekonomik bir hale getirmektir. Başarılı ve yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir.

Lazer: Sağlık alanında bir çok hastalık ya da problemin tedavisinde kullanılan lazer yaklaşık 20 yıldır varislerin tedavisinde de kullanılabilen bir yöntemdir. Yalnız bir çok kuruluş ya da kişi pahalı olduğundan dolayı bu yöntemi kullanamamaktadır. Cilt altından ve cilt üstünden olmak üzere iki ayrı çeşidi bulunan bu yöntem sadece ameliyatsız teknikleri tercih ettiğim için tarafımdan yalnızca cilt üzerinden uygulanmaktadır. Lazer yöntemi sadece kılcal varislerin tedavisi için uygundur ve başarı oranı yüksektir.

Radyofrekans: İsminden de belli olacağı gibi radyo dalgaları kullanılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kılcal ve orta varislerin tedavisinde kullanılmakta olup etkili bir yöntemdir.

Yapıştırma : Ana toplardamar (safen damarı) içine , hastalıklı damarın kapanarak iptaline neden olan zamk (glue) enjekte edilerek iptal edilmesi yöntemidir. Lokal anestezi ile yapılan ve hasta konforunu çok arttıran bu yöntemde, işlem sonrası varis çorabı kullanımı da en az düzeydedir veya çoğu hastada gerekli dahi olmaz. İşlem sonrası hastalar hemen kalkarak işlerine dönebilirler, dinlenmek gerekmez.

Mikroflebektomi: Büyük varis pakelerinin tedavisinde kullandığımız mikro cerrahi yöntemidir. Kesi olmadan, iğne deliği noktalarından, hastalıklı damarlar lokal anestezi ile çıkarılır. Dikiş gerekmez. Özellikle cildin hemen altındaki büyük damarlar için kullanılan bir yöntemdir, iz bırakmaz.

Varis Cerrahisi : Cerrahi yöntemler varis hastalığının tedavisinde artık çok nadir kullanılmaktadır. Bazen kullanılması gerekebilmekte, bu taktirde de küçük kesiler ve mümkünse, lokal anestezi yöntemleri ile uygulama yapılmaktadır. Variste Striping (sıyırma ameliyatı) cerrahisi artık çok azalmıştır.

Varis yarası tedavisi ve prp: İlerlemiş kronik toplardamar hastalığının komplikasyonu olan varis yarasının tedavisi komplike bir iştir. Venöz yetersizlik tedavisi, yara debridmanı ve PRP tedavisi ile yara iyileşmesi hızlandırılmaktadır.

Sanal Muayene Yaptırabilirsiniz
Muayeneye gelme imkanı olmayıp önceden bilgi alarak daha sonra tedaviye gelmek isteyen kişiler bana WhatsApp veya e-mail aracılığıyla ulaşarak, hastalıklarına dair fotoğraflarını atabilir ve bilgi alabilirler. Fotoğraflarınız tarafımdan incelenerek, gerekli bilgiyi ve tedavinizde kullanılacak olan yöntem ile tedavi ücretini öğrenebilirsiniz.

Muayene Ücretsiz
Birebir görüşmek, muayene olmak ve varisleriniz hakkında detaylı bilgi almak için yukarıda ki telefon numaralarımızdan ulaşarak randevu alabilirsiniz. Muayene esnasında tedavi olmaya karar verirseniz, tedaviniz hemen başlayacak ve bir daha iş yerinizden izin almaya ya da başka bir gününüzü öldürmeye gerek kalmayacaktır.

About admin

13 comments

 1. Bağkur ile anlaşmanız varmı

  • Anlaşmamız yok. sgk lı hastalara %50 indirim uyguluyoruz. Ücretsiz muayene randevusu için : 0(212) 572 72 66

 2. Ankarada yeriniz varmi

 3. Gebelikte varis tedavisi olur mu 3 ayım kaldı doğumuma hocam ve kramplarım ve ağrılarım çok. Çok kilo da alfım bu süreçte

 4. Kilo problemi olan hastalarda varis tedavisi için önce kilo vermesi gereklimidir? İyi çalışmalar

  • Orhan COŞKUN

   ileri obezse evet ama değilse gerek yok.Ücretsiz muayene randevusu alırsanız değerlendirebilirim. geçmiş olsun 0 212 572 72 65

 5. selam aleykum yabancı nippon sigorta geçerlimidir ? İYİ ÇALIŞMALAR

 6. Sayin Op.Dr.Coskun Bey,
  Ben bir tanidigimizin tavsiyesi üzerine sizin vermis olduğunuz tedavi uygulamarindan haberdar oldum.Suan Yurtdisinda yasiyorum.Orkestrada kemanciyim fakat uzun süreli ve yogun calisma saatleri maalesef bende varis belirtileri göstermeye basladi.Tabiki kaynagin tam olarak ne oldugunu bilmek ve önlem almak cok istiyorum.Ilerlemesinde. cok endise ediyorum.Istanbulda ki hangi klinigize gelmeliyim.Sizin Yurtdisindan hasta kabul etmeniz mümkün mü?Bu sene randevu icin yeriniz var mi?

  • Geç yanıt için üzgünüm. Yurt dışından hasta alıyoruz ama sigorta dahilinde olmuyor maalesef. Ne tür bir tedavinin gerekeceği ve ne kadar zaman ve maaliyet olacağına karar vermek için muayene ve bu sırada yapacağım dopler ultrason, rehber olacaktır. İnstagramdan @orhancoskun7 adresimden güncel tedavileri görebilir, 0 505 347 80 21 nolu WhatsApp hattından randevu ve sorularınız için ulaşabilirsiniz. Ortalama 1 haftalık bir süre, tedaviler için genelde yeterli olmaktadır. Geçmiş olsun

 7. Sayın Op Dr Orhan Coşkun Bey benim yiğenim 2 buçuk aylık hemojiyom dediler göz kapağında büyümeye başladı bize bunula ilgili yardımcı olurmusunuz iyi calismalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz*